Zonnige Zeilvakanties

Meezeilen Waddenzee en Oostzee

Zeilen op de Oostzee: Een Avontuur tussen Denemarken, Zweden en Duitsland

Droom je van eindeloze horizons, pittoreske havenstadjes en avontuurlijke tochten over het water? Dan is zeilen op de Oostzee, tussen Denemarken, Zweden en Duitsland, de perfecte bestemming. Dit uitgestrekte en afwisselende vaargebied combineert indrukwekkende natuur met rijke maritieme geschiedenis en sfeervolle kustplaatsen.
 

Waarom Zeilen op de Oostzee?

De Oostzee is een paradijs voor zeilers. Het water is minder zout dan de oceaan, de stroming is mild en de wind biedt vaak perfecte zeilcondities. Met korte afstanden tussen havens en een overvloed aan eilanden en beschutte ankerplaatsen is dit een ideaal gebied voor zowel ervaren als beginnende zeilers.


Schipper Marco en gastvrouw Jolanda maken je graag deelgenoot van hun passie voor zeilen. Je kan actief meezeilen maar ook gewoon genieten van de reis. Net wat je wilt en prettig vindt! 

Flexibiliteit

De zeilweken zijn gepland van zaterdag tot zaterdag. Al is er in overleg flexibiliteit mogelijk en kunnen ze op maat gemaakt worden. 
Dat geldt voor het programma en voor de reisdata.

Vraag vrijblijvend een gesprek met ze aan om samen te kijken wat bij jullie wensen past.
Voor meer informatie neem contact op.

CodeReisdataOpstappen  Afstappen   RegioPrijs
ZEE2912/07 - 19/07KetelhavenHarlingenIjsselmeer en de Wadden€ 795,-
ZEE3019/07 - 26/07HarlingenCuxhavenWaddenzee en Duitse schiereilanden€ 795,-
ZEE3126/07 - 02/08CuxhavenFlensburgKielerkanaal + Oostzee€ 795,-
ZEE3202/08 - 09/08FlensburgAarhusOostzee€ 795,-
ZEE3309/08 - 16/08AarhusKopenhagenOostzee€ 795,-
ZEE3416/08 - 23/08KopenhagenRostockOostzee€ 795,-
ZEE3523/08 - 30/08RostockKielOostzee€ 795,-
ZEE3630/08 - 06/09KielHarlingenDuitse schiereilanden + Waddenzee€ 750,-
ZEE3706/09 - 13/09HarlingenKetelhavenWaddenzee en IJsselmeer€ 750,-

Opstappen in NL, Coxhaven, Kiel, Flensburg, Aarhus, Kopenhagen, Rostock of andere plaats in overleg. 
Opstappen kan bij voorkeur op zaterdag en afstappen op zaterdag, maar in overleg is het aan te passen. 

 

De reizen worden aangeboden voor een week: 

Prijs: €795 p.p.p.w. in juli en augustus en €2.800 p.w. voor het gehele schip

Prijs: €750 p.p.p.w. in de overige maanden en €2.600 p.w. voor het gehele schip

Prijs: Privé hut voor € 50% extra p.p.p.w. (anders op indeling)

De reis gaat door bij minimaal 2 personen en er kunnen maximaal 4 personen per week geboekt worden (5e in overleg)

Inclusief

-          Beddengoed
-          Handdoekenpakket
-          Gebruik van alle materialen aan boord- (SUP, hangmat, snorkelspullen, dinghy) 
-          Aanwezigheid schipper en gastvrouw 

Exclusief

-          Reis van en naar het schip.
-          Boordkas €30 p.p.p.d.
-          Eindschoonmaak €75 per week 

Boordkas

Uit de boordkas van €30 p.p.p.d. worden de lopende zaken aan boord betaald zoals eten, drinken, brandstof, havengelden en de eindschoonmaak. Als je veel in havens wilt liggen ga je niet uitkomen met de €30 euro p.p.p.d., maar in combinatie met ankeren is het haalbaar bij een volgeboekt schip. Volgens oud gebruik betaalt de schipper en zijn gastvrouw niet mee aan de boordkas. Aan de wal betalen ze zelf. Wat er overblijft van de boordkas gaat uiteraard terug naar de gasten.

Excursies, eten en drinken aan de wal vallen niet onder de boordkas en zijn voor eigen rekening.

Boarding vanaf 16:00 uur

Uitchecken om 10:00 uur

Alle reizen zijn flexibel en kunnen op maat gemaakt worden. Dat geldt voor het programma en voor de reisdata.
Vraag vrijblijvend een gesprek met ze aan om samen te kijken wat bij jullie wensen past.

Wil je ook mee? Informeer naar beschikbaarheid  

Drie Landen, Eindeloze Ontdekkingen

• Denemarken: De Deense kust biedt een sprookjesachtige zeilervaring. Vaar langs de idyllische eilanden van Zuid-Funen, ontdek de bruisende haven van Kopenhagen of leg aan in charmante vissersdorpjes zoals Ærøskøbing. De vriendelijke sfeer en goed uitgeruste havens maken Denemarken een geliefde bestemming.
 
• Zweden: De Zweedse scherenkust is een uniek natuurfenomeen. Vaar door de duizenden eilanden van de westelijke archipel, leg aan in pittoreske havens zoals Marstrand en ontdek de ruige schoonheid van de Bohuslän-kust. Hier kun je genieten van ongerepte natuur, verse zeevruchten en de typisch Zweedse gastvrijheid.
 
• Duitsland: De Duitse Oostzeekust combineert geschiedenis en natuur. Bezoek de oude Hanzesteden Lübeck en Rostock, vaar naar het schilderachtige eiland Rügen met zijn iconische krijtrotsen, of leg aan in de mondaine haven van Kiel. De Duitse kust is perfect voor wie cultuur en natuur wil combineren.
 
De Vrijheid van Zeilen
Zeilen op de Oostzee betekent vrijheid. Je bepaalt je eigen koers, geniet van rustige ankerplekken in ongerepte baaien of kiest voor de levendigheid van een havenstad. Onderweg kun je zeehonden spotten, genieten van adembenemende zonsondergangen en proeven van lokale specialiteiten zoals Deense Smørrebrød, Zweedse haring of Duitse Bratwurst.
 
Stap aan boord!
Wil jij de ultieme zeilervaring beleven? De Oostzee biedt eindeloze mogelijkheden voor een onvergetelijke reis. Hijs de zeilen en ontdek de magie van Denemarken, Zweden en Duitsland vanaf het water! 
 
 
 
Leven aan boord

Je hoeft niet te kunnen zeilen. Wel wordt verwacht dat je meehelpt bij het hijsen, strijken en reven van de zeilen en het aanleggen en afvaren van het jacht. De schipper leert je graag het één en ander op zeilgebied! Daarnaast steek je af en toe de handen uit de mouwen met boodschappen doen, de lunch maken, afwassen en de boot opruimen. Gelukkig maken vele handen licht werk. Verder hoef je aan boord niets te doen, behalve genieten van de zon, het water en de eilanden!

Bagage en linnengoed

Koffers zijn moeilijk op te bergen aan boord, neem daarom een rugzak of weekendtas mee. Aan boord zijn (douche)handdoeken, lakens, kussens en kussenslopen aanwezig (1 set p.p. per week). Fleecedekens zijn er, neem een slaapzak mee wanneer je graag op het dek slaapt. Voor aan boord heb je schoenen nodig met (licht gekleurde) rubber zolen die niet afgeven.

Douchen en drinkwater

Douchen kan aan boord. Er is een dekdouche zodat je je na het zwemmen kunt afspoelen, haren wassen enzovoort met warm zoet water. Uitgebreid douchen kan af en toe aan de wal. Aan boord hebben we twee grote watertanks, waarvan één ongeveer om de dag gevuld moeten worden, zodat we altijd water voorradig hebben. Dit water is geen drinkwater, daar kopen we flessen water voor. Wij zorgen altijd voor een ruime hoeveelheid drinkwaterflessen aan boord.

Zon en zee

Op het jacht zit een bimini (een zonnetent) voor extra schaduw aan boord. Neem ook een petje mee tegen de zon en vergeet je zonnebril en zonnebrandcrème niet. Het komt wel eens voor dat iemand, afhankelijk van het weer, last krijgt van zeeziekte. Je kunt dit voorkomen door op tijd en niet te vet te eten, alcohol en koffie met mate te gebruiken, goed te slapen, buiten (bezig) te blijven en naar de horizon te kijken. Er zijn ook pillen tegen zeeziekte verkrijgbaar bij de drogist.

Wil je ook mee? Informeer naar beschikbaarheid  

Meezeilen op een privéjacht 

Type zeiljacht

Het zeiljacht is een Jeanneau Sun Odyssey 449 van 2017 en zeer goed onderhouden.  Zij is zeer ruim van binnen en buiten. Met haar 13,5 meter lengte en 4,25 meter breedte zeilt zij zeer sportief. Door de dubbele stuurwielen heeft degene die aan het roer staat altijd goed zicht naar voren en de zeilen. Er is een 41m3 infurling grootzeil, 54m2 rolgenua en een 133m2 genaker aan boord.

De grote bimini zorgt voor schaduw en beschutting in de kuip. Via het zwemplateau met trap kan je gemakkelijk het water in. Op het achterdek is er tevens een douche met warm en koud water om je af te spoelen na het zwemmen.

Indeling Sun Odyssey 449

Binnen heeft het zeiljacht 4 ruime hutten voor max 8 personen. Al is er voor gekozen om maximaal vier gasten (evt 5) aan boord te ontvangen, zodat iedereen heerlijk de ruimte heeft. Er zijn twee badkamers aan boord, met toilet en douche.

In de L-keuken zitten twee spoelbakken, warm water, koelkast, diepvries, gasfornuis en een oven.

De twee achter cabines zijn beschikbaar voor de gasten en hebben beide een royaal bed van 1.60 bij 2 meter. De cabines zijn voorzien van een eigen kast en een raam dat open kan. Dat is voorzien van een hor en een verduisteringsgordijn.

Verder is er binnen plek voor iedereen op de comfortabele banken. Tevens is er in de salon een groot tv-scherm aanwezig. 

Uitrusting

Het schip is voorzien van een omvormer voor het opladen van telefoons, laptops en voor het eventuele gebruik van een föhn. Er zijn tevens snorkel spullen aan boord, twee sup-boards en visspullen. Wil je naar de wal als we voor anker liggen, gebruik je de 3 persoons dinghy. Verder is qua veiligheid alles geregeld en alles aan boord. Denk daarbij aan marifoon, radar, AIS, Epirb, reddingsvlot, zwemvesten en mooi siervuurwerk. 

Schipper Marco en gastvrouw Jolanda

Ik, Marco zeil sinds 2008 samen met mijn vrouw Jolanda. Via een collega kwam ik met het zeilen in aanraking en daarna zijn Jolanda en ik samen op zeilles gegaan, om te ervaren of we dit allebei leuk zouden vinden. En ja, dat was het geval! 

In het begin konden wij een 24 voeter lenen van een collega om de ervaring op te doen. Daarna hebben wij ons eerste scheepje gekocht, omdat we precies wisten wat we prettig vonden aan boord. Het werd een Jeanneau Sun Way van 25ft. Na een jaar of vier hebben we een 32ft gekocht en uiteraard weer een Jeanneau Sun Odyssey. Dat was een heerlijk schip waar we de zeeën mee zijn opgegaan en zo ons vaargebied hebben uitgebreid.

Maar onder het mom ‘van ruimte aan boord heb je nooit genoeg’ hebben we ons huidige schip gekocht van 45ft. Dit zijn we toen ook maar een ‘zeiljacht’ gaan noemen.

Zoals je merkt zijn wij enthousiast over Jeanneau. De ruimte aan boord is enorm en de zeileigenschappen zijn sportief en comfortabel. Voor ons hét schip om ons vaargebied nog verder uit te bereiden. 

Wij maken je graag deelgenoot van onze passie voor zeilen. Je kan actief meezeilen maar ook gewoon genieten van de reis. Net wat je wilt en prettig vindt! 

Jolanda is gastvrouw en vindt het heerlijk om ervoor te zorgen dat je niets te kort komt en een onvergetelijke week hebt. Je mag zelf koken aan boord, maar Jolanda vindt het ook erg leuk om voor gasten te koken. 

Jolanda en ik zijn van het bouwjaar ’69 en zijn sportief, gastvrij en enthousiast. Wij verwelkomen je graag aan boord om mee te gaan. Om zo te genieten van de vrijheid aan boord voor een onvergetelijke vakantie.

Meezeilvakantie ervaringen - reviews van onze klanten: 

Vele tevreden vakantie vierende zeilers gingen je al voor. Lees hun verhalen en reisverslagen en laat je overtuigen van de kwaliteit van onze diensten en zeilboten.

Hannie en Peter, Loon op Zand - 5 sterren tocht !
Wij waren 8 dagen te gast bij Marco en Jolanda. Er hadden zich geen andere opstappers gemeld dus we waren met zijn vieren op een 45 voets zeiljacht. Dat kun je gerust royaal noemen. Marco en Jolanda waren al helemaal ingeslingerd door hun tocht vanuit NL naar de Kanaal eilanden en hadden de regio vooraf aan onze komst grondig verkend. Daardoor konden we in onderling overleg vanuit Guernsey (St. Peter port) een mooie tocht uitstippelen met onze wensen als uitgangspunt. Eerst even proeven aan de zee en het schip, dan een iets langer tochtje naar Sark en Herm.
Een prachtige zeiltocht naar Alderney, onderweg Jan van Genten spotten. Terug naar Guernsey, nu naar de knusse Beaucette marina. Tot slot een laatste overnachting achter het anker bij Herm. Op alle eilanden wandelden we over de karakteristieke holle weggetjes en smalle bergpaadjes met steeds weer een ander prachtig uitzicht op kusten, forten, eilandjes , stranden en altijd de zee.
Marco bracht ons heen en terug naar de kant in de dinghy, wat een bijzondere start en afsluiting van een wandeling was. Jolanda zorgde voor het gezonde eten, een welkome afwisseling na het overvloedige Franse stokbrood en het Engelse ontbijt in voorgaande weken.

Marco en Jolanda blijken twee goede zeilers te zijn die ook tijdens een enkel spannend moment volledig in control waren en het leuk vonden om de iets uitdagender weg te kiezen. Maar bovenal waren het heel relaxte mensen die zich af konden stemmen op ons terwijl ze toch helemaal zichzelf bleven. De sfeer aan boord was daardoor heel ontspannen zodat we ze met lede ogen alleen weg zagen varen, toen we ze na ruim een week uitzwaaiden vanaf de steiger in St. Peter Port. Heel veel dank voor de mooie momenten. Behouden vaart Undercover, naar verre oorden waar we elkaar misschien weer gaan zien. 

Manon en Arne -Wat een week! 
Samen met mijn vriend mee-zeilen met Jolanda en Marco. Gaaf en onvergetelijk om met deze lieve mensen een week mee te mogen. We zijn naar Sardinië gevlogen en daar aan boord gestapt in oktober 2023. Een week vol zon, zee, zwemmen, snorkelen, lekker eten en gezelligheid. 

Aan boord hadden we onze eigen ‘cabine’ waar we sliepen en ruimte was voor onze spullen. We hadden niet veel meegenomen, je hebt ook niet veel nodig op een zeilboot. Sardinië hebben we vanaf het water gezien. Marco dacht mee met wat we graag wilden zien langs de kust. En Jolanda heeft heerlijk vers en divers voor ons gekookt. Met als hoogtepunt een zelf gevangen vis, die later ook opgegeten is. Genoeg hoogtepunten zo in 7 dagen. We gunnen iedereen deze bijzondere vakantie-week op het water!   

Carola - Erg genoten! 
In de week van 11 tot 18 september hebben wij een week lang meegevaren met Marco en Jolanda op hun prachtige zeilschip. Wij hebben erg genoten van het varen rond Ibiza en Mallorca. In de meest prachtige baaien aanleggen, zwembroek aan en van boord springen in het zilte zeewater om te zwemmen en te snorkelen. Vanaf zee heb je ook heel mooi zicht op de kust. Marco en Jolanda zijn de meest gastvrije mensen die je kunt treffen. Ze zijn heel erg bezig met het wel en wee van hun gasten en dat doen ze erg goed. We zijn enorm in de watten gelegd de gehele week. Ook het zelf mogen zeilen was een hele ervaring. Dan pas merk je ook welke krachten een zeilboot moet kunnen weerstaan. Een beetje wind is al genoeg om redelijk rap vooruit te komen. Gelukkig is de boot behoorlijk bedieningsvriendelijk en hebben ze alle apparatuur aan boord om veilig overal langs te zeilen.  Wij kunnen iedereen een verblijf op het jacht aanraden.

Wil je ook mee? Informeer naar beschikbaarheid 

Meer informatie of een vrijblijvende offerte?
Contact opnemen Offerte aanvragen 

Vind je deze pagina leuk? Deel het met je vrienden en like op Facebook.

Vraag een offerte aanNeem contact op